Świnoujście, 13.09.2021 r.

 

             Informujmy Państwa, iż Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo - Wychowawczych im. Teresy Kras z Lublina, w sierpniu 2021 roku zorganizowało 10 dniową kolonię dla dzieci w wieku szkolnym w podhalańskiej wsi Małe Ciche  położonej w województwie  małopolskim, w powiecie tatrzańskim, w gminie Poronin. Kolonia w całości sfinansowana była przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Z wyjazdu wakacyjnego skorzystało 10 dzieci z terenu miasta Świnoujście. Uczestnicy kolonii przebywali w ośrodku wypoczynkowym ”Jaskółka”, malowniczo położonym niedaleko górskiego potoku. Program kolonii obejmował miedzy innymi górskie wycieczki, poznawanie szlaków turystycznych oraz zwiedzanie Zakopanego i okolic. W czasie wolnym dzieci aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach, konkursach, zajęciach plastycznych, artystycznych i sportowych.

Wyjazd spotkał się z dużym zadowoleniem, o czym świadczyły pozytywne opinie rodziców oraz dzieci, które poznały ciekawe miejsca oraz zawarły nowe przyjaźnie z rówieśnikami z innych miejscowości.

Życzymy dzieciom, aby w tym pozytywnym nastroju rozpoczęły nowy rok szkolny. Sukcesów w nauce  !!!