W dniu 08 listopada 2021 roku w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu odbyło się spotkanie z psychologiem z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie, w ramach prowadzonego przez ten Ośrodek projektu pod nazwą „Region Dobrego Wsparcia”. W spotkaniu wzięli udział opiekunowie osób niepełnosprawnych, a jego celem było utworzenie grupy wsparcia, która przy pomocy specjalisty z czasem przekształci się w grupę samopomocową. Zadaniem i celem grupy jest przede wszystkim wymiana doświadczeń oraz udzielanie wzajemnego wsparcia. Opiekowanie się bowiem osobami niepełnosprawnymi na co dzień wymaga od opiekunów wielu wyrzeczeń, nakładu pracy i pełnej dyspozycyjności i poświęcenia.

Zachęcamy do zgłaszania się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu osób na co dzień opiekujących się osobami niepełnosprawnymi, chętnych do uzyskania bądź przekazania swojego wsparcia innym.

Kolejne spotkanie grupy odbędzie się 6 grudnia 2021 r. (poniedziałek) o godzinie 10, w siedzibie MOPR przy ul. J. Dąbrowskiego 4, piętro III, s. 313.

W celu zgłoszenia swojego udziału w spotkaniu lub uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 91 32 25 460 lub 471.

Serdecznie zapraszamy!